عبدالله و بایدن

عبدالله پیروزی جوبایدن در انتخابات ریاست جمهوری امریکا را تبریک گفت

neshananews

08 November 2020

عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحۀ ملی کشور پیروزی جوبایدن، رییس جمهور منتخب ایالات متحدۀ امریکا را در انتخابات ریاست جمهوری، تبریک می‌گوید.

آقای عبدالله امروز (یک‌شنبه، هژدهم عقرب) در برگۀ توییترش پیروزی جوبایدن، نامزد حزب دموکرات‌های امریکا در انتخابات ریاست جمهوری این کشور را تبریک گفته است. رییس شورای عالی مصالحۀ ملی کشور همچنان اشتراک مردم امریکا در این انتخابات را یک اقدام تاریخی توصیف می‌کند.

این در حالی است که دقایق پیش رییس‌جمهور غنی نیز پیروزی جوبایدن را در انتخابات ریاست جمهوری امریکا تبریک گفت.

 آقای جوبایدن از آدرس حزب دموکرات‌های امریکا در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ ایالات متحده نامزد شد. آقای بایدن، دونالد ترمپ، رقیب جمهوری‌خواهش را با تفاوت حدود ۱۰ میلیون رأی شکست داد. آقای ترمپ اما هنوز شکست در انتخابات امریکا را نپذیرفته و ادعا دارد که در این دور انتخابات تقلب گسترده به نفع رقیبش صورت گرفته است.

جوبایدن، رییس جمهور تازۀ ایالات متحدۀ امریکا در نخستین سخنانش پس از پیروزی در انتخابات ریاست جمهور در برگۀ توییترش تصریح کرده است که او رییس جمهور همۀ مردم امریکا است و تلاش می‌کند شکاف‌هایی که در چهار سال گذشته میان شهروندان امریکا و دولت این کشور به میان آمده است را از میان بردارد.