عبدالله

عبدالله: کشورهای منطقه باید در روند صلح افغانستان همکاری صادقانه داشته باشند

neshananews

10 March 2021

عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحۀ ملی می‌گوید که کشورهای منطقه به ویژه پاکستان باید برای پیشرفت در روند صلح افغانستان به گونۀ صادقانه همکاری کنند.

شورای عالی مصالحۀ ملی امروز (چهارشنبه، 20 حوت) با نشر خبرنامه‌یی می‌نویسد که آقای عبدالله این مطلب را در دیدار با اعضای پاکستانی نشست «امن و ثبات» در سپیدار مطرح کرده است. در این خبرنامه به نقل از آقای عبدالله آمده است که تأمین صلح و ثبات در کشور به نفع افغانستان و کشورهای منطقه خواهد بود.

رییس شورای عالی مصالحۀ ملی می‌افزاید که تأمین صلح، زمینه‌ساز افزایش میزان دادوستد تجاری میان کشورهای منطقه و توسعۀ اقتصادی در منطقه خواهد شد. او یادآور می‌شود که از جنگ جاری در افغانستان همۀ کشورهای منطقه متأثر شده‌اند و اگر خشونت‌های جاری در این کشور پایان یابد، سود آن به همۀ کشورهای منطقه خواهد رسید.

بنابر این، آقای عبدالله از همسایه‌های افغانستان به ویژه از پاکستان می‌خواهد که به هدف رفاه اقتصادی در هر دو کشور در روند جاری صلح افغانستان به گونۀ صادقانه همکاری کند.

این در حالی است که روزهای پیش رییس‌جمهور غنی مدعی شد که پاکستان در جنگ اعلام ناشده‌یی با دولت افغانستان قرار دارد. آقای غنی از اسلام‌آباد خواست که جنگ اعلام ناشدۀ خود را با افغانستان خاتمه دهد. پاکستان تاکنون در این باره واکنش تازه‌یی نشان نداده است. اما از این پیش بارها تعهد کرده است در روند صلح با افغانستان همکاری خواهد کرد.