کریم

عملیات نیروهای امنیتی برای بازداشت کرام‌الدین کریم در پنجشیر بی‌نتیجه پایان یافت

neshananews

24 August 2020

مسوولان محلی در ولایت پنجشیر می‌گویند که عملیات نیروهای قطعات خاص وزارت امور داخله برای بازداشت کرام‌الدین کریم، بی‌نتیجه پایان یافته است.

محمدامین صدیقی، معاون والی پنجشیر می‌گوید که قطعۀ خاص وزارت امور داخله به رهبری آقای طوطاخیل، آمر تحقیقات جنایی این وزارت پس از ساعت ۱۰ شب گذشته (دوم اسد) بدون هماهنگی مقام‌های محلی این ولایت عملیات هوایی و زمینی را برای بازداشت کرام‌الدین کریم، رییس پیشین فدراسیون فوتبال کشور در روستای «سنگانه» در شهر بازارک، مرکز ولایت پنجشیر آغاز کردند. آقای صدیقی می‌افزاید که بر اساس معلوماتی که به مقام ولایت رسیده است، این عملیات ناموفق بوده و بدون درگیری و تلفات پایان یافته است.

کرام‌الدین کریم به آزار و اذیت جنسی اعضای تیم فوتبال بانوان کشور متهم است. او اما این اتهام را یک دسیسۀ سیاسی عنوان می‌کند و برای نجات از آن به ولایت پنجشیر رفته است.

از سوی دیگر، این عملیات نظامی درحالی برای بازداشت آقای کریم به راه ‌انداخته شده است که رییس‌جمهور غنی حدود یک ماه پیش از باشنده‌گان ولایت پنجشیر خواست که کرام‌الدین کریم را از این ولایت بیرون کنند تا قانون بالای او تطبیق شود.