غنی

غنی: روابط طالبان با شبکه‌های تروریستی از جمله القاعده پابرجاست

neshananews

25 October 2020

محمداشرف غنی، رییس جمهور کشور در پیوند به کشته شدن فرد شماره دوم شبکۀ القاعده در ولایت غزنی، می‌گوید که روابط طالبان با شبکۀ القاعده و سایر گروه‌های تروریستی دیگر تاکنون پابرجاست.

ارگ ریاست جمهوری امروز (یک‌شنبه، چهارم میزان) با نشر خبرنامه‌یی می‌گوید که آقای غنی از اقدام نیروهای امنیت ملی کشور مبنی بر کشتن فرد شماره دوم شبکۀ القاعده در ولایت غزنی ستایش کرده است.

خبرنامه می‌افزاید که آقای غنی حضور این عضو مهم شبکۀ القاعده در منطقۀ زیر حاکمیت و نفوذ طالبان در ولایت غزنی را به معنای دوام روابط طلبان با القاعده و سایر شبکه‌های تروریستی توصیف می‌کند.

آقای غنی تأکید می‌کند که کشته شدن «ابو محسن المصری» در غزنی نشان می‌دهد که روابط طالبان با شبکه‌های تروریستی تاکنون پابرجاست و تهدید گروه‌های تروریستی در کشور تاکنون رفع نشده است.

خبرنامۀ ارگ به نقل از آقای غنی خاطر‌نشان می‌سازد که طالبان باید به مردم افغانستان، جامعۀ جهانی و طرف‌های مختلف صلح ثابت بسازند که روابط خود را با گروه‌های تروریستی بین‌المللی قطع خواهند کرد. بر اساس این خبرنامه، آقای غنی از طالبان می‌خواهد که به همین منظور آتش‌بس سرتاسری در کشور اعلام کنند.

این در حالی است که نیروهای امنیت ملی کشور شام دیروز در یک عملیات هدف‌مند حسام عبدالرووف مشهور به محسن المصری، فرمانده بخش شبه قارۀ هند شبکۀ القاعده را در ولسوالی اندر ولایت غزنی کشتند. از آقای المصری به عنوان فرد شماره دوم شبکۀ القاعده یاد می‌شود. گروه طالبان از این پیش اعلام کرده‌اند که با شبکۀ القاعده روابط شان را قطع کرده‌اند. اما دربارۀ حضور این عضو شبکۀ القاعده در ولایت غزنی تاکنون واکنشی نشان نداده‌اند.