غنی به طالبان

غنی: پاکستان باید جنگ اعلام ناشدۀ با افغانستان را پایان دهد

neshananews

08 March 2021

محمد اشرف غنی، رییس‌جمهور کشور می‌گوید که پاکستان باید جنگ اعلام ناشدۀ خود با افغانستان را پایان دهد. به سخن او، در صورت ادامۀ جنگ در افغانستان، پاکستان نیز به رفاه نخواهد رسید.

رییس‌جمهور غنی امروز (دوشنبه، هژدهم حوت) در نشستی زیر عنوان «امن و ثبات» در حضور شماری از شهروندان و مقام‌های پاکستانی خواستار تغییر رویکرد خصمانۀ پاکستان در برابر افغانستان شد. آقای غنی می‌گوید که پاکستان باید از جنگ اعلام ناشدۀ خود با افغانستان دست بردارد و یک کشور دموکراتیک و مستقل را در همسایه‌گی شمال‌غربی خود بپذیرد.

رییس‌جمهور ادامۀ جنگ در افغانستان را زمینه‌ساز ادامۀ خشونت در دو طرف خط فرضی دیورند عنوان می‌کند و می‌افزاید، در صورتی که خشونت‌ها در افغانستان خاتمه یابد، شهروندان هر دو کشور به رفاه خواهند رسید.

آقای غنی ابراز آماده‌گی می‌کند که افغانستان برای افزایش تجارت با پاکستان آماده است و این کشور باید موانع تجارتی در بخش خصوصی این دو کشور را برطرف بسازد.

این در حالی است که پاکستان پیوسته ادامۀ رویکرد خصمانۀ خود را نسبت به افغانستان انکار می‌کند. حدود پانزده روز پیش سخنگوی ارتش پاکستان مدعی شد که اسلام‌آباد از طالبان برای ادامۀ جنگ در افغانستان حمایت نمی‌کند.