اشرف غنی

غنی پیروزی جوبایدن در انتخابات ریاست جمهوری امریکا را تبریک گفت

neshananews

08 November 2020

محمد اشرف غنی، رییس جمهور کشور پیروزی جوبایدن، رییس جمهور منتخب ایالات متحدۀ امریکا در انتخابات ریاست جمهوری را تبریک می‌گوید. آقای غنی خواهان ادامۀ همکاری‌های استراتژیک میان دو کشور است.

رییس‌جمهور غنی امروز (یک‌شنبه، هژدهم عقرب) در برگۀ توییترش پیروزی جوبایدن را در انتخابات ریاست جمهوری امریکا تبریک گفته است. آقای غنی در این پیام توییتری نوشته است که افغانستان آمادۀ دوام روابط استراتژیک عمیق با ایالات متحدۀ امریکا است.

آقای غنی همچنان ابراز امیدواری می‌کند که همکاری استراتژیک دو کشور در بخش مبارزه با تروریسم و برقراری صلح در افغانستان، در دورۀ حکومت جوبایدن، رییس جمهور منتخب امریکا موثر واقع شود.

گفتنی است که آقای جوبایدن از آدرس حزب دموکرات‌های امریکا در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 ایالات متحده نامزد شد. آقای بایدن دونالد ترمپ، رقیب جمهوری‌خواهش را با تفاوت حدود 10 میلیون رأی شکست داد. آقای ترمپ اما هنوز شکست در انتخابات امریکا را نپذیرفته و ادعا دارد که در این دور انتخابات تقلب گسترده به نفع رقیبش صورت گرفته است.

جوبایدن، رییس جمهور تازۀ ایالات متحدۀ امریکا در نخستین سخنانش پس از پیروزی در انتخابات ریاست جمهور در برگۀ توییترش تصریح کرده است که او رییس جمهور همۀ مردم امریکا است و تلاش می‌کند شکاف‌هایی که در چهار سال گذشته میان شهروندان امریکا و دولت این کشور به میان آمده است را از میان بردارد.