قوامندانی پولیس میدان وردک

فرمانده پولیس میدان‌وردک به دادستانی کل معرفی شد

neshananews

08 February 2021

وزارت داخله اعلام کرده است که الله داد فدایی، فرمانده پولیس ولایت میدان‌وردک در پیوند به تیراندازی پولیس بر معترضان غیرمسلح در ولسوالی بهسود این ولایت به دادستانی کل معرفی شده است.

وزارت امور داخله امروز (دوشنبه، 20 دلو) با نشر خبرنامه‌یی می‌گوید که هیأت حقیقت‌یاب شورای امنیت ملی از چگونه‌گی وقوع درگیری میان پولیس و معترضان در ولسوالی بهسود، نتایج بررسی‌هایش را با نهادهای امنیتی شریک ساخته است.

در خبرنامۀ این وزارت آمده است که یافته‌های بررسی این هیأت نشان می‌دهد که در جریان این درگیری، نیروهای پولیس بالای اعتراض کننده‌گان غیرمسلح تیراندازی کرده‌اند و در نتیجۀ این تیراندازی دست‌کم 11 تن جان باخته و 31 تن دیگر زخمی شده‌اند. بر اساس گزارش این نهاد، همۀ قربانیان درگیری بهسود را غیرنظامیان شکل می‌دهند.

وزارت امور داخله خاطرنشان می‌سازد که در پیوند به این رویداد وظیفۀ الله‌داد فدایی، فرمانده پولیس ولایت میدان‌وردک به حالت تعلیق درآمده و خودش به دادستانی کل معرفی شده است.

گفتنی است که حدود یک هفته پیش میان نیروهای پولیس به فرماندهی الله‌داد فدایی، فرمانده پولیس میدان‌وردک و باشنده‌گان محل در ولسوالی‌های حصۀ اول بهسود این ولایت درگیری صورت گرفت. این درگیری پس از آن آغاز شد که باشنده‌گان بهسود از آن چه حضور مشکوک شماری زیادی از نیروهای پولیس در این ولسوالی خوانده می‌شد، اعتراض دست به اعتراض زدند.