فرمانده چهاردره کندز

فرمانده پولیس ولسوالی «چهاردرۀ» کندز در نبرد با طالبان جان باخت

neshananews

22 December 2020

مسوولان محلی در ولایت کندز تأیید می‌کنند که احمد عمر صالح، فرمانده پولیس ولسوالی چهاردرۀ این ولایت در جریان درگیری با جنگ‌جویان گروه طالبان جان باخته است.

انعام‌الدین رحمانی، سخنگوی فرماندهی پولیس ولایت کندز به خبرگزاری نشانه می‌گوید که این فرمانده پولیس نیمه‌های شب گذشته (دوشنبه، اول جدی) در ساحۀ «دوبندی» از مربوطات ولسوالی چهاردرۀ این ولایت کشته شده است. آقای رحمانی می‌افزاید که این درگیری زمانی رخ داده است که جنگ‌جویان گروه طالبان بر چندین پاسگاه نیروهای امنیتی حمله‌های تهاجمی را به راه انداخته‌اند. به گفتۀ او، یک محافظ این فرمانده پولیس نیز در این رویداد جان باخته و سه سرباز پولیس دیگر زخمی شده‌اند.

سخنگوی فرماندهی پولیس ولایت کندز خاطرنشان می‌سازد که در این درگیری به جنگ‌جویان گروه طالبان نیز تلفاتی وارد شده است. به سخن او، پنج جنگ‌جوی طالبان در این درگیری کشته شده و سه تن دیگر آنان زخم برداشته‌اند.

طالبان نیز وقوع این درگیری را تأیید می‌کنند. ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان می‌گوید که در جریان این درگیری به شمول فرمانده پولیس ولسوالی چهاردرۀ کندز، نوزده نیروی پولیس جان باخته‌اند. کندز در شمال کشور گواه حضور گستردۀ جنگ‌جویان گروه طالبان است. این ولایت پیش از این دو بار به دست طالبان سقوط کرده است.