فرمانده پولیس کابل

فرمانده پولیس کابل برکنار شد

neshananews

23 August 2020

همزمان با افزایش رویدادهای امنیتی در شهر و ولسوالی‌های کابل، وزارت امور داخله امان‌الله واحدی، فرمانده پولیس کابل را برکنار کرده است.

طارق آرین، سخنگوی وزارت امور داخله امروز (یک‌شنبه، دوم سنبله) در صحبت با خبرگزاری نشانه برکناری آقای واحدی، فرمانده پولیس کابل را تأیید می‌کند. دلیل برکناری فرمانده پولیس کابل «افزایش ناامنی‌ها اخیر در پایتخت» عنوان می‌شود.

آقای واحدی در حالی از وظیفه‌اش برکنار می‌شود که اخیراً شهر کابل بیش‌تر از پیش ناامن شده است. پایتخت کشور همه‌روزه شاهد انفجارهای ناشی از ماین‌های مقناطیسی، ماین‌های کنار جاده‌یی و ترور افراد است. در تازه‌ترین مورد، کابل دیروز شاهد چهار انفجار ماین و یک ترور هدف‌مند بوده است. در انفجارهای روز گذشته یک نفر کشته شده و شش نفر دیگر زخمی شده‌اند. همچنان یک افسر برحال وزارت دفاع ملی با رانندۀ موترش در تیراندازی افراد ناشناس کشته شده‌اند.

در کنار این همه، در ۲۸ اسد مصادف به صدویکمین روز استقلال کشور با وجود تدابیر ویژۀ امنیتی ۱۴ راکت بر بخش‌هایی از شهر کابل اصابت کرد. پس از این رویداد وزارت امور داخله اعلام کرد که آمران حوزه‌های شانزدهم و هفدهم پولیس کابل با شانزده تن از منسوبان این حوزه‌ها به‌ دلیل «غفلت وظیفه‌یی» از وظایف‌شان برکنار شدند.