فرو ریختن سقف خانه

فرو ریختن سقف دو خانۀ رهایشی در سرپل و خوست جان 10 تن را گرفت

neshananews

23 March 2021

مسوولان وزارت دولت در امور رسیده‌گی به حوادث می‌گویند که فرو ریختن سقف دو خانۀ رهایشی در ولایت‌های سرپل و خوست جان ده نفر را گرفته است.

احمد تمیم عظیمی، سخنگوی وزارت دولت در امور رسیده‌گی به حوادث امروز (سه‌شنبه، سوم حوت) می‌گوید که رویداد نخست در مربوطات ولسوالی بلخاب ولایت سرپل صورت گرفته است. آقای عظیمی می‌افزاید که بر اثر بارنده‌گی شدید سقف یک خانۀ رهایشی فرو ریخته و جان پنج عضو این خانواده را گرفته است. به گفتۀ او، دو تن دیگری در این حادثه زخم برداشته‌اند.

سخنگوی وزارت دولت در امور رسیده‌گی به حوادث علاوه می‌کند که همزمان با این، در رویداد مشابه دیگری در مربوطات مرکز ولایت خوست پنج تن جان باخته‌اند. به بیان او، در این رویداد نیز سقف یک خانۀ رهایشی بر اثر ریزش شدید باران فرو ریخته است.

آقای عظیمی همۀ قربانیان این رویداد را اعضای یک خانواده معرفی می‌کند و می‌افزاید که یک نفر دیگری در این رویداد زخم برداشته است.

این دو رویداد در حالی رخ داده‌اند که در هفته‌های پسین بیشتر ولایت‌های کشور گواه بارنده‌گی‌های گسترده بودند. خانه‌های گلی بیشتر در شهرها و روستاها در برابر بارش‌های شدید مقاومت ندارند.