نیروهای امنیتی کشور

قاضی نام‌نهاد طالبان در ولسوالی منگجیک ولایت جوزجان کشته شد

neshananews

13 September 2020

مسوولان محلی در ولایت جوزجان می‌گویند که از دو روز به این‌سو حمله‌های وقفه‌یی جنگ‌جویان طالبان بر ساختمان فرماندهی پولیس و ساختمان مقام ولسوالی منگجیک ادامه دارد. آنان می‌افزایند که در جریان درگیری‌های مسلحانه قاضی نام‌نهاد طالبان برای ولسوالی منگجیک این ولایت کشته شده است.

معروف آذر، سخنگوی والی جوزجان امروز (یک‌شنبه، ۲۳ سنبله) در صحبت با خبرگزاری نشانه می‌گوید که این حمله‌های طالبان با مقاومت نیروهای امنیتی و دفاعی کشور مواجه شده است. او اضافه می‌کند که تاکنون ده جنگ‌جوی طالبان به شمول مولوی احمدشاه، قاضی نام‌نهاد طالبان برای ولسوالی منگجیک کشته شده و هفت تن دیگر آنان زخمی شده‌اند.

آقای آذر می‌افزاید که در دو روز گذشته بر اثر درگیری‌ها میان دو طرف حدود ۳۰۰ خانواده نیز از ولسوالی منگجیک بی‌جا شده‌اند. او علاوه می‌کند که جنگ‌جویان طالبان از خانه‌های مردم به عنوان سنگر کار می‌گیرند. سخنگوی والی جوزجان خاطرنشان می‌سازد که در این درگیری‌ها تاکنون به نیروهای امنیتی تلفاتی وارد نشده است.

این در حالی است که جنگ‌جویان گروه طالبان پس از یک سال وقفه تحرکات نظامی‌شان را دوباره بر مرکز ولسوالی منگجیک در ولایت جوزجان شدت بخشیده‌اند. مرکز این ولسوالی در یک سال گذشته در وضعیت نسبتاً امن‌تر قرار داشت.