قریشی

قریشی: پاکستان به شکل پایدار از روند صلح در افغانستان حمایت می‌کند

neshananews

28 September 2020

شاه‌ محمود قریشی، وزیر خارجۀ پاکستان در دیدار با رییس شورای عالی مصالحۀ ملی افغانستان می‌گوید که کشورش به شکل پایدار از روند صلح به رهبری دولت افغانستان، حمایت می‌کند.

وزارت خارجۀ پاکستان امروز (دوشنبه، هفتم میزان) با نشر خبرنامه‌یی می‌گوید که آقای قریشی این موضوع را در دیدار با عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحۀ ملی افغانستان در اسلام‌آباد مطرح کرده است. به نقل از خبرنامه، آقای قریشی می‌افزاید که جنگ در افغانستان راه حل نظامی ندارد و اسلام‌آباد همۀ طرف‌ها را به یافتن یک راه حل سیاسی برای پایان جنگ تشویق می‌کند.

وزیر خارجۀ پاکستان خاطرنشان می‌سازد که کشورش به شکل پایدار از روند صلح در افغانستان حمایت خواهد کرد. بر اساس این خبرنامه، آقای قریشی با اشاره به سفر رییس شورای عالی مصالحۀ ملی افغانستان به اسلام‌آباد از آغاز یک مرحلۀ جدیدی از روابط نزدیک دو جانبه بین افغانستان و پاکستان ابراز امیدواری کرده است.

گفتنی است که عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحۀ ملی افغانستان بامداد امروز بنا بر دعوت رسمی نخست وزیر پاکستان به اسلام‌آباد سفر کرده است. رییس شورای عالی مصالحۀ ملی قرار است در این سفر سه روزه با مقام‌های ارشد پاکستان به شمول رییس جمهور، نخست وزیر و رییس ستاد ارتش این کشور دیداری داشته باشد.