حملات-هوایی-در-ولایت-کندز-1-880x495

قول اردوی ۲۰۹ شاهین: محل باج‌گیری طالبان در بلخ مورد حملۀ هوایی قرار گرفت

neshananews

09 September 2020

مسوولان ارتش در شمال کشور می‌گویند که محل اخاذی و باج‌گیری جنگ‌‌جویان گروه طالبان در ولسوالی چهاربولک ولایت بلخ آماج حملۀ هوایی نیروهای ارتش قرار گرفته است. در این رویداد هفت جنگ‌جوی طالبان کشته شده و مسوول گمرک طالبان همراه با دستیارش زخمی شده‌ است.

محمدحنیف رضایی، سخنگوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین امروز (چهارشنبه، هژدهم سنبله) در صحبت با خبرگزاری نشانه می‌گوید که این حملۀ هوایی هدف‌مند ارتش بر محل اخاذی طالبان در روستای تیمورک ولسوالی چهار بولک صورت گرفته است. او اضافه می‌کند که در این حمله مقداری از سلاح، مهمات جنگی و عواید گمرکی طالبان نیز از بین رفته است.

سخنگوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین توضیح می‌دهد که نیروهای هوایی ارتش در یک اقدام پیش‌گیرانه دیگر محل گردهمایی جنگ‌جویان طالبان را در روستای «بوکه» در ولسوالی بلخ نیز آماج حملۀ هوایی قرار داده است. آقای رضایی می‌افزاید که جنگ‌جویان طالبان با تشکیل گردهمایی پلان حمله بر پاسگاه‌های نیروهای امنیتی و دفاعی را در ولسوالی بلخ داشتند. او علاوه می‌کند که در این حملۀ هوایی ده جنگ‌جوی طالبان کشته شده و قرارگاه‌شان نابود شده است.

این در حالی است که مقام‌های بُلندپایۀ امنیتی و دفاعی دیروز (سه‌شنبه، هژدهم سنبله) نشست امنیتی را روی چگونه‌گی وضعیت امنیتی در شهر مزارشریف، مرکز ولایت بلخ برگزار کردند.