مجلس نمایندگان

مجلس نماینده‌گان روند رأی‌دهی به هشت نامزد وزیر کابینه را آغاز کرد

neshananews

30 November 2020

مجلس نماینده‌گان روند رأی‌دهی به هشت نامزد وزیر کابینه و رییس عمومی امنیت ملی کشور را آغاز کرده است.

مجلس نماینده‌گان کشور امروز (دوشنبه، دهم قوس) ده روز پس از دادن رأی اعتماد به ده نامزد وزیر کابینه، به این نامزد وزیران جدید صندوق رأی گذاشته است. قدرت‌الله ذکی، نجیب‌الله یمین، هارون چخانسوری، نور رحمان اخلاقی، حسینه صافی، محمود کرزی، طاهر زهیر، انورالحق احدی و احمد ضیا سراج، روزهای پیش برنامه‌های کاری‌شان را به مجلس ارایه کردند.

این نامزد وزیران قرار است به ترتیب برای احراز کرسی‌های وزارت‌های ترانسپورت، فواید عامه، معادن و پترولیم، مهاجرین و عودت کننده‌گان، امور زنان، شهرسازی و اراضی، اطلاعات و فرهنگ، زراعت و مالداری و ریاست عمومی امنیت ملی از سوی اعضای مجلس نماینده‌گان گزینش شوند.

مجلس نماینده‌گان اوایل هفتۀ پیش این نامزد وزیران را به مجلس فراخواند و قرار بود اواخر هفتۀ گذشته نیز برای گزینش آنان صندوق رأی گذاشته شود، اما پس از بروز تنش‌ها میان مجلس و معاونت دوم ریاست جمهوری، روند رأی‌دهی به اعضای کابینه به تعویق افتاد.

سرانجام با پا در میانی مشاور شورای امنیت ملی میان مجلس و معاونت دوم ریاست جمهوری این تنش‌ها تا حدی فروکش کرد و رأی‌دهی به این نامزد وزیران کابینه از سر گرفته شد. تاکنون 10 نامزد وزیر کابینه از مجلس نماینده‌گان رأی اعتماد گرفته‌اند.