حمدالله محب

محب: حمله‌های امسال طالبان در مقایسه با پارسال 24 درصد افزایش یافته است

neshananews

20 March 2021

حمدالله محب، مشاور شورای امنیت ملی کشور می‌گوید که حمله‌های طالبان در جریان سال 1399 خورشیدی نسبت به پارسال 24 درصد افزایش یافته است.

آقای محب امروز (شنبه، 30 حوت) در یک نشست خبری در کابل می‌گوید که نیروهای امنیتی و دفاعی کشور در جریان امسال در وضعیت دفاع فعال قرار داشتند، اما طالبان حمله‌های خود را افزایش داده‌اند.

آقای محب می‌افزاید که حمله‌های امسال طالبان در مقایسه با سال گذشتۀ خورشیدی 24 درصد افزایش یافته و این مسأله به ضرر نیروهای امنیتی کشور تمام شده است. او افزایش ناامنی و تلفات ملکی و نظامی در جریان امسال را به افزایش حمله‌های طالبان نسبت می‌دهد.

مشاور شورای امنیت ملی خاطرنشان می‌سازد که توقع می‌رفت همزمان با داغ شدن گفت‌وگوهای صلح، طالبان حمله‌های‌شان را کاهش دهند، اما این گروه به افزایش حمله‌های خود پرداخته‌اند.

حمدالله محب ادامه می‌دهد که نیروهای ارتش برای دفع حمله‌های طالبان برای سال پیش‌رو آماده‌گی کامل گرفته‌اند. به بیان او، اگر طالبان حمله‌های خود را شدت بخشند، شاهد رویکرد تهاجمی نیروهای ارتش خواهند بود.

این در حالی است که حدود یک سال پیش طالبان با ایالات متحدۀ امریکا توافق‌نامۀ صلح را امضا کردند. آنان در این موافقت‌نامه تعهد سپرده‌اند که میزان خشونت‌ها را در کشور کاهش خواهند داد.