محب

محب: دشمن در تبانی با طالبان می‌خواهد در خط فرضی دیورند پاسگاه‌های امنیتی افراز کند

neshananews

21 July 2020

مشاور امنیت ملی کشور در جریان سفرش به ولایت کنر و در دیدار از خانه‌یی که بر اثر راکت‌پراکنی‌های نظامیان پاکستانی تخریب شده است، می‌گوید که «دشمن» در تبانی با طالبان و دیگر گروه‌های تروریستی می‌خواهد که در خط فرضی دیورند تأسیسات و پاسگاه‌های امنیتی افراز کند.

دفتر شورای امنیت ملی کشور با نشر خبرنامه‌یی می‌گوید که حمدالله محب، مشاور شورای امنیت ملی کشور امروز (سه‌شنبه، ۳۱ سرطان) به ولایت کنر رفته است. به نقل از خبرنامه، آقای محب و هیأت همراهش از خانه‌یی دیدار کرده‌اند که بر اثر اصابت راکت‌های نظامیان پاکستانی، تخریب شده است.

خبرنامه می‌افزاید که مشاور امنیت ملی کشور در نشستی با اعضای این خانواده و بزرگان ولسوالی‌هایی که زیر حملات راکتی قرار گرفته‌اند، خاطرنشان ساخته است که «دشمن در تبانی با طالبان و دیگر گروه‌های تروریستی می‌خواهد که در خط فرضی دیورند تأسیسات و پوسته‌ها افراز کنند، ولی باید این را بدانند که نه به ساخت‌و‌ساز تأسیسات اجازه داده می‌شود و نه هم حملات راکتی‌شان بی‌پاسخ خواهد ماند.»

بر اساس خبرنامۀ دفتر شورای امنیت ملی کشور، آقای محب از بزرگان طالبان می‌خواهد که برای «منفعت بیگانه‌گان» کشتار مردم خود را متوقف بسازند و در برابر دشمنان افغانستان به گونۀ مشترک با مردم و نیروهای امنیتی مبارزۀ خود را آغاز کنند.

در همین حال، نماینده‌گان مردم کنر و اعضای خانوادۀ متضرر در دیدار با مشاور امنیت ملی می‌گویند که آنان به تلاش‌، فداکاری و محافظت از خانه، خاک، مردم و تمامیت ارضی خویش ادامه می‌دهند.

گفتنی است که آقای محب دیروز به ولایت ننگرهار رفته است و با بزرگان محل، اراکین دولتی، اعضای جامعۀ مدنی و نماینده‌گان زنان دربارۀ امنیت و حکومت‌داری دیدار و گفت‌وگو کرده است.