خودکشی

مردی در بدخشان به دلیل تنگدستی خودش را حلق‌آویز کرد

neshananews

31 January 2021

مسوولان امنیتی در ولایت بدخشان تأیید می‌کنند که مردی در ولسوالی جرم این ولایت به دلیل تنگدستی خودش را حلق‌آویز کرده است.

ثناءالله روحانی، سخنگوی فرماندهی پولیس ولایت بدخشان امروز (یک‌شنبه، دوازدهم دلو) به خبرگزاری نشانه می‌گوید که این رویداد پس از چاشت دیروز در روستای «دشتک» از مربوطات ولسوالی جرم ولایت بدخشان به وقوع پیوسته است.

سخنگوی فرماندهی پولیس ولایت بدخشان می‌افزاید که این مرد سردار نام داشت و به دلیل فقر و تنگدستی با استفاده از دست‌مال گردن خودش را حلق‌آویز کرده و به زنده‌گی‌اش پایان داده است.

شماری از منابع مردمی در ولسوالی جرم می‌گویند که این مرد از اقارب و دکان‌داران روستایش در بدل قرض مواد غذایی درخواست کرده، اما با جواب منفی آنان روبه‌رو شده است. بر اساس ادعای این منابع، او پس از این که نتوانسته غذای شب فرزندانش را تهیه کند، به زنده‌گی خود پایان داده است.

قابل یادآوری است که حدود پنج ماه پیش شماری از اعضای یک خانواده‌یی که از بادغیس به غور متواری شده بودند نیز به دلیل گرسنه‌گی به زنده‌گی‌شان خاتمه دادند. این رویدادها در حالی در کشور رخ می‌دهند که حکومت از آن چه رسیده‌گی به نیازمندی‌های عاجل غذایی شهروندان می‌خواند، توزیع مواد خوراکی را در چوکات برنامۀ دسترخوان ملی در کشور روی دست گرفته است.