1095781

مرزبانان تاجیکستان دو قاچاق‌بر موارد مخدر را در مناطق مرزی بدخشان کشتند

مقام‌های امنیتی بدخشان می‌گویند که در پی درگیری نیروهای مرزی تاجیکستان با قاچاق‌بران مواد مخدر و تفنگ‌داران غیر مسوول در مرز میان ولسوالی شهر بزرگ بدخشان و تاجیکستان، دو تن از قاچاقا‌بران مواد مخدر کشته شده‌اند.

حبیب الرحمان مطمئن، فرمانده امنیه ولسوالی شهر بزرگ به خبرگزاری نشانه گفت که سه روز پیش یک گروه از تفنگ‌داران غیر مسوول همراه با قاچاق‌بران مواد مخدر با عبور از مرز، وارد خاک تاجیکستان شدند که مورد برخورد پولیس این کشور قرار گرفتند.

به گفته وی در درگیری میان پولیس مرزی تاجیکستان و تفنگ‌داران غیر مسوول دو قاچاق‌بر مواد مخدر که باشندۀ ولسوالی شهر بزرگ بدخشان بودند کشته شده و دیگر نیروهای مسلح غیر مسوول، دوباره  به این ولسوالی برگشتند.

فرمانده پولیس ولسوالی شهر بزرگ می‌افزاید شمار تفنگ‌داران غیر مسوول در چهار روستای این ولسوالی که با ولسوالی یاوان این ولایت هم‌سرحد است بی‌شماراند و آنان توانایی مهار این نیروها را ندارند.

به گفتۀ وی بیشترین قاچاق مواد مخدر در مناطق مرزی توسط همین تفنگ‌داران غیر مسوول صورت می‌گیرد.

ولسوالی شهر بزرگ بدخشان یکی از ولسوالی‌هایی است که طولانی‌ترین مرز را با کشور تاجیکستان دارد، اراضی پیچیده، جغرافیای دشوار گذر و موجودیت جنگل‌های انبوه در امتداد این مرز مشترک از سال‌های دور به این طرف این منطقه را به دهلیز قاچاق مواد مخدر بدل کرده است.