معاون قطعه سرخ طالبان

معاون قطعۀ سرخ طالبان در ولایت سرپل کشته شد

neshananews

20 September 2020

مسوولان محلی در ولایت سرپل می‌گویند که ملا عبدالله، معاون قطعۀ سرخ گروه طالب در نبرد رویاروی با نیروهای امنیتی در ولایت سرپل کشته شده است.

ذبیح‌الله امانی، سخنگوی والی سرپل در صحبت با خبرگزاری نشانه می‌گوید که ملا عبدالله بامداد امروز (یک‌شنبه، ۳۰ سنبله) در روستای خمرآباد در مرکز ولایت سرپل کشته شده است. به گفتۀ ‌او، درگیری میان نیروهای امنیتی و دفاعی کشور و جنگ‌جویان طالبان در روستای خمرآباد از بامداد تاکنون ادامه دارد.

محمد حنیف رضایی، سخنگوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین نیز می‌گوید که گروهی از جنگ‌جویان طالبان بامداد امروز بر پاسگاه‌های نیروهای امنیتی و دفاعی در مرکز ولایت سرپل حمله کرده‌اند. او اضافه می‌‌کند که نسبت ادامه درگیری جزییاتی بیشتری در دست نیست. سخنگوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین تأکید می‌ورزد که جنگ‌جویان طالبان با مقاومت شدید نیروهای امنیتی و دفاعی روبه‌رو شده‌اند.

درگیری در ولایت سرپل در حالی آغاز شده است که روستای خمرآباد در مسیر شاهراه نمبر یک سرپل – جوزجان قرار گرفته است و روز جمعه نیز گروه ماین‌روبی ارتش چهار حلقه ماین بشکه‌یی را در مسیر این شاهراه کشف و خنثا کردند. مسوولان امنیتی درباره تلفات احتمالی نیروهای امنیتی جزییات نمی‌دهند. گروه طالبان نیز تاکنون در این مورد چیزی نگفته‌اند.