طالبان

معاون ولسوال‌ نام‌نهاد و یک فرمانده ارشد طالبان در فاریاب کشته شدند

neshananews

27 October 2020

مسوولان امنیتی در ولایت فاریاب می‌گویند که سه حملۀ تهاجمی گروه طالبان در ولسوالی‌های قیصار، گرزیوان و دولت‌آباد این ولایت از سوی نیروهای امنیتی عقب زده شده است. در جریان درگیری‌ها میان دو طرف معاون ولسوال نام‌نهاد طالبان و یک فرمانده ارشد این گروه کشته شده‌اند.

محمدکریم یورش، سخنگوی فرماندهی پولیس ولایت فاریاب در صحبت با خبرگزاری نشانه می‌گوید که حزب‌الله، معاون ولسوال نام‌نهاد طالبان برای ولسوالی گرزیوان و مولوی متین مشهور به غضنفر، فرمانده ارشد گروه طالبان در ولسوالی گرزیوان شب گذشته (دو‌شنبه، پنجم عقرب) در درگیری با نیروهای امنیتی و دفاعی کشور کشته شده‌اند.

سخنگوی فرماندهی پولیس ولایت فاریاب می‌افزاید که در جریان درگیری‌های مسلحانه میان دو طرف، پنج جنگ‌جوی دیگر طالبان نیز زخمی شده‌اند. به سخن او، در دو مورد دفع حملۀ دیگر در ولسوالی‌های قیصار و دولت‌آباد، پنج جنگ‌جوی طالبان کشته شده و چهار تن دیگر آنان زخم برداشته‌اند.

آقای یورش تأیید می‌کند که در درگیری‌های شب گذشته یک سرباز امنیتی نیز زخمی شده است. او خاطرنشان می‌سازد که نیروهای هوایی ارتش قرارگاه‌های طالبان را در ولسوالی قیصار مورد هدف قرار داده‌اند.

این در حالی است که با آغاز مذاکرات صلح در قطر شدت ناامنی و حمله‌های تهاجمی گروه طالبان در ولایت فاریاب افزایش یافته است. ماه گذشته نیروهای امنیتی و دفاعی کشور یک عملیات مشترکی نظامی را برای پاک‌سازی شاهراه نمبر یک جوزجان – فاریاب از وجود طالبان، راه‌اندازی کردند. اما سطح تهدیدهای امنیتی در ولایت فاریاب همچنان بلند است.