معاون ولسوال اطلبان

معاون ولسوال نام‌نهاد طالبان برای ولسوالی اندخوی در فاریاب بازداشت شد

neshananews

13 September 2020

مسوولان فرماندهی پولیس ولایت فاریاب می‌گویند که قاری رحیم‌الله مشهور به قاری صلاح‌الدین، معاون ولسوال نام‌نهاد طالبان برای ولسوالی اندخوی در ولایت فاریاب از سوی پولیس این ولایت بازداشت شده است.

محمدکریم یورش، سخنگوی پولیس فاریاب در صحبت با خبرگزاری نشانه می‌گوید که قاری رحیم‌الله بامداد امروز امروز (یک‌شنبه، ۲۳ سنبله) از سوی کارمندان مبارزه با تروریسم فرماندهی پولیس این ولایت در مرکز ولسوالی اندخوی بازداشت شده است. به گفتۀ آقای یورش، قاری رحیم‌الله از یک‌ونیم سال به این‌سو با جنگ‌جویان طالبان در سقوط شماری از روستاهای ولسوالی‌‌های اندخوی، قرمقول و قرغان شرکت فعال داشته است.

آقای یورش می‌افزاید که کارمندان بخش مبارزه با تروریسم فرماندهی امنیه ولایت فاریاب رحیم‌الله را بدون سلاح بازداشت کرده‌اند. به سخن او، این معاون ولسوال نام‌نهاد طالبان در تحقیقات ابتدایی به جرم خود اعتراف کرده است.

این در حالی است که نزدیک به یک ماه می‌شود که عملیات شاهین ۱۱۷ در مربوطات ولسوالی‌های چهارگانۀ اندخوی از سوی نیروهای امنیتی و دفاعی کشور راه‌اندازی شده است. از این پیش نیز در جریان این عملیات ویژه چندین جنگ‌جوی دیگری طالبان کشته، زخمی و یا بازداشت شده‌اند.