کرونا

موارد مثبت ویروس کرونا در کشور از مرز 20هزار نفر گذشت

neshananews

07 June 2020

وزارت صحت عامه اعلام کرده است که در یک شبانه‌روز گذشته ۷۹۱ واقعۀ جدید و مثبت ویروس کرونا در کشور شناسایی شده است. به این ترتیب، شمار مجموعی مبتلایان ویروس کرونا در کشور به ۲۰هزار و ۳۴۲ تن افزایش یافته است.

وزارت صحت عامه امروز (یک‌شنبه، هژدهم جوزا) اعلام کرده است که در ۲۴ ساعت گذشته یک‌هزار و ۴۲۷ نمونۀ مشکوک به کرونا از ۱۹ ولایت کشور در آزمایشگاه‌های این وزارت بررسی شده است. از این میان، ۳۱۳ نفر در کابل، ۱۲۸ نفر در خوست، ۹۴ نفر در هرات، ۷۹ نفر در قندهار، ۴۹ نفر در نیمروز، ۱۸ نفر در ننگرهار، ۱۷ نفر در فراه، ۱۴ نفر در سمنگان، ۱۲ نفر در زابل، ۱۱ نفر در پروان، نه نفر در جوزجان، هشت نفر در نورستان، هشت نفر در پنجشیر، هفت نفر در کنر، هفت نفر در بلخ، شش نفر در بدخشان، شش نفر در هلمند، چهار نفر در غور و یک نفر در لوگر به ویروس کرونا مبتلا شناسایی شده‌اند.

بر اساس آمار ارایه شده از سوی وزارت صحت‌عامه، در 24 ساعت گذشته ۳۰ بیمار «کووید ۱۹» در کشور جان باخته‌اند و ۴۵ بیمار دیگر بهبود یافته‌اند. به این ترتیب، شمار مجموعی جان باخته‌گان ناشی از ویروس کرونا در کشور به ۳۵۷ تن و شمار بهبود یافته‌گان به یک‌هزار و ۸۷۵ تن افزایش یافته است.