بالامرغاب

نبردهای خونین در بالامرغاب بادغیس

neshananews

24 June 2020

نماینده‌گان ولایت بادغیس در پارلمان از افزایش درگیری‌های نظامی و تلفات نیروهای امنیتی در این ولایت ابراز نگرانی می‌کنند.

ضیاءالدین اکازی، نمایندۀ مردم بادغیس در مجلس می‌گوید در تازه‌ترین درگیری‌ها در این ولایت شب گذشته (سه‌شنبه، سوم سرطان) دست‌کم ۱۰ نیروی امنیتی و دفاعی در ولسوالی بالامرغاب جان باخته‌اند. آقای اکازی می‌افزاید که این رویداد پس از حملۀ گستردۀ طالبان بر پاسگاه‌های ارتش و پولیس در این ولسوالی رخ داده است.

این نمایندۀ مردم بادغیس خاطرنشان می‌سازد که این ولسوالی تا سقوط کامل فاصلۀ چندانی ندارد و حاکمیت دولت در این منطقه به چند پاسگاه ارتش و پولیس محدود شده است. به سخن او، در نبرد شب گذشته پنج نیروی امنیتی نیز زخم برداشته‌اند.

در همین حال، پولیس ولایت بادغیس وقوع درگیری در ولسوالی بالامرغاب را تأیید می‌کند. تحصیل حیدری، سخنگوی فرماندهی پولیس این ولایت می‌گوید که در نتیجۀ نبرد شب گذشته، سه تن از نیروهای قطعۀ خاص پولیس جان باخته‌اند و یک تن دیگر آنان زخمی شده است. او اما دربارۀ تلفات نیروهای ارتش در این درگیری ابراز نظری نمی‌کند.

منابع امنیتی در بادغیس می‌گویند که در این درگیری به نیروهای طالبان نیز تلفاتی وارد شده، اما شمار دقیق آن در دست نیست. طالبان تاکنون در پیوند به این رویداد ابراز نظری نکرده‌اند.