طالبان

نزدیک به 40 جنگ‌جوی طالبان در قندهار کشته شدند

neshananews

11 November 2020

مسوولان امنیتی در ولایت قندهار می‌گویند که نزدیک به 40 جنگ‌جوی گروه طالبان در حمله‌های دفاعی ارتش و پولیس در این ولایت کشته شده‌اند.

فرماندهی پولیس ولایت قندهار امروز (چهارشنبه، 21 عقرب) با نشر خبرنامه‌یی می‌گوید که این جنگ‌جویان طالبان در 24 ساعت گذشته در ولسوالی‌های ژلی، پنجوایی و میوند این ولایت کشته شده‌اند. خبرنامه می‌افزاید که دست‌کم هژده جنگ‌جوی دیگر این گروه در جریان درگیری‌های مسلحانه زخمی شده‌اند.

فرماندهی پولیس ولایت قندهار در این خبرنامه آورده است که این جنگ‌جویان گروه طالبان طی حمله‌های دفاعی و پیش‌گیرانۀ نیروهای امنیتی و دفاعی کشور کشته و یا زخمی شده‌اند. بر اساس معلومات این فرماندهی، چهار موتر و ده‌ها میل سلاح سبک و سنگین طالبان نیز در جریان این حمله‌ها تخریب شده‌اند.

گروه طالبان اما تاکنون در این باره چیزی نگفته‌اند.

این در حالی است که درگیری‌های مسلحانه میان جنگ‌جویان گروه طالبان و نیروهای امنیتی و دفاعی کشور اخیراً در ولایت قندهار افزایش یافته است. وزارت دفاع ملی می‌گوید که دست‌کم 500 جنگ‌جوی طالبان در جریان کمتر از دو هفتۀ گذشته در این ولایت کشته شده‌اند.

درگیری‌های مسلحانه در حالی در ولایت قندهار شدت گرفته است که گفت‌وگوهای صلح میان هیأت‌های مذاکراتی دولت افغانستان و گروه طالبان دو ماه پیش در قطر آغاز شد. آغاز و جریان این گفت‌وگوها اما نتوانسته شدت جنگ را در داخل کشور کاهش دهد.