تلویزیون غزنی

نشرات تلويزيون ملي در غزنی پس اﺯ دو سال وقفه دوباره آغاز شد

neshananews

23 July 2020

نشرات تلويزيون ملى در ولایت غزنى پس اﺯ دو سال توقف اکنون دوباره آغاﺯ شده است و باشنده‌گان این ولایت می‌توانند برنامه‌های نشراتی این رسانۀ دیداری را روی آنتن‌های عادی دریافت کنند.

دفتر رسانه‌یی والی غزنی با نشر خبرنامه‌یی می‌گوید که نشرات تلویزیون ملی در این ولایت دیروز (چهارشنبه، اول اسد) اﺯ سوى وحيدالله کليمزى، والى اين ولايت مجدداً بازگشایی شده است. به نقل از خبرنامه، اکنون باشنده‌گان ولایت غزنی می‌توانند نشرات این شبکۀ تلویزیونی را از طریق آنتن‌های عادی دریافت کنند.

والى غزنى در مراسم گشایش مجدد نشرات این شبکۀ تلویزیونی می‌گوید که با فعال شدن نشرات تلويزيون ملى در غزنی، باشنده‌گان این ولایت می‌توانند از کارکرد روﺯانۀ ادارات محلى آگاه شوند و در ضمن اﺯ برنامه‌هاى متعدد علمى، خبرى، اجتماعى، فرهنگى و تفريحى آن مستفيد خواهند شد.

این در حالی است که گروه طالبان دو سال پیش با حملات گسترده توانستند کنترل بخش‌هایی از مرکز شهر غزنی را به دست بگیرند. در این حملۀ خونین، طالبان بیش‌تر پاسگاهای امنیتی، مغازه‌ها و شماری از ساختمان‌های دولتی را به آتش کشیدند. در همین جریان آنتن‌های شبکۀ تلویزیونی «ملی» و وسایل تخنیکی دفتر ساحه‌یی این رسانه در ولایت غزنی نیز به آتش کشیده شد. اکنون دو سال پس از این رویداد، باشنده‌گان این ولایت می‌توانند نشرات این رسانۀ دیداری را روی آنتن‌های عادی دریافت کنند.