قریشی

نشست استانبول؛ وزارت خارجۀ پاکستان حنیف اتمر را به اسلام‌آباد دعوت کرد

neshananews

18 April 2021

شاه محمود قریشی، وزیر خارجۀ پاکستان می‌گوید که از محمد حنیف اتمر، وزیر خارجۀ افغانستان خواسته است تا برای بحث روی چگونه‌گی پیشبرد نشست صلح استانبول به اسلام‌آباد سفر کند.

آقای قریشی امروز (یک‌شنبه، 29 حمل) در برگۀ تویترش نوشته که او در صحبت تلیفونی با وزیر خارجۀ افغانستان از آقای اتمر دعوت کرده تا به اسلام‌آباد سفر کند. آقای قریشی می‌افزاید که چگونه‌گی برگزاری نشست صلح استانبول در جریان این سفر مورد بحث قرار خواهد گرفت.

وزیر خارجۀ پاکستان همچنان نوشته که پاکستان از روند صلح افغانستان و پیشرفت در گفت‌وگوهای صلح این کشور در چوکات نشست استانبول حمایت می‌کند. او همچنان یادآوری می‌کند که شخص خودش در این نشست اشتراک خواهد کرد.

گفتنی است که دو روز پیش عمران خان، نخست وزیر پاکستان با رجب طیب اردوغان، رییس‌جمهور ترکیه نیز در مورد برگزاری نشست استانبول از طریق تلیفون صحبت کرد.

نشست صلح استانبول قرار بود دو روز پیش در 27 حمل برگزار شود اما با عدم اشتراک نماینده‌گان طالبان تا پنجم ماه ثور به تأخیر افتاده است. طالبان اما دوباره اعلام کرده‌اند که در این نشست اشتراک نمی‌کنند. بنابر این احتمال تأخیر دوبارۀ این نشست وجود دارد.