نبرد بادغیس

هشت جنگ‌‌جوی طالبان در بادغیس کشته شدند

neshananews

09 November 2020

فرماندهی پایگاه ۲۰۷ ظفر ارتش در غرب کشور می‌گوید در پی درگیری مسلحانه میان نیروهای دفاعی و امنیتی کشور با جنگ‌جویان طالبان در بادغیس دست‌کم هشت تن از افراد وابسته به این گروه کشته شده‌اند.

محمد عارف رضایی، سخنگوی ارتش در غرب کشور می‌گوید که این درگیری شب گذشته (یک‌شنبه، هژدهم عقرب) در چندین روستای ولسوالی آبکمری این ولایت رخ داده است. به گفتۀ آقای رضایی، این درگیری هنگامی آغاز شده است که گروهی از جنگ‌جویان طالبان بر پاسگاه‌های نیروهای ارتش در این ولسوالی حمله کرده‌اند.

آقای رضایی خاطرنشان می‌سازد که در واکنش نیروهای زمینی و هوایی ارتش به این حمله، دست‌کم ده جنگ‌جوی دیگر گروه طالبان زخمی شده‌اند. او همچنان از کشف و خنثاسازی نُه حلقه ماین از سوی نیروهای ارتش در این منطقه خبر می‌دهد.

سخنگوی پایگاه ۲۰۷ ظفر ارتش اضافه می‌کند که در ادامۀ این عملیات علیه جنگ‌جویان طالبان، 23 روستای ولسوالی آبکمری نیز از وجود طالبان پاک‌سازی شده است. سخنگوی ارتش در غرب کشور اما در مورد تلفات احتمالی به نیروهای امنیتی و دفاعی کشور در این درگیری جزییات نمی‌دهد. طالبان نیز تاکنون در پیوند به این رویداد اظهار نظری نکرده‌اند.