بیرق طالبان

هشدار طالبان: حمله‌های خود را در قندهار، بدخشان و خوست افزایش می‌دهیم

neshananews

04 April 2021

گروه طالبان هشدار می‌دهد در صورتی که عملیات‌های نظامی نیروهای ارتش همچنان ادامه یابد، جنگ‌جویان این گروه حمله‌های خود را در ولایت‌های قندهار، بدخشان و خوست شدت خواهند بخشید.

گروه طالبان امروز (یک‌شنبه، پانزدهم حمل) با نشر خبرنامه‌یی می‌نویسد که این حمله‌ها در واکنش به عملیات‌های تصفیه‌یی نیروهای ارتش در ولسوالی‌های ارغنداب قندهار، نسی بدخشان و صبری خوست شدت خواهد گرفت.

در خبرنامۀ طالبان آمده است که ارتش ملی افغانستان و نظامیان خارجی در این سه ولسوالی دست به عملیات‌های هوایی زده‌اند. در این اعلامیه ادعا می‌شود که افزون بر اعضای طالبان، شماری از افراد ملکی نیز در پی حمله‌های هوایی ارتش کشته شده‌اند.

ولسوالی‌های ارغنداب ولایت قندهار، نسی بدخشان و بصری خوست در یک هفتۀ گذشته گواه افزایش درگیری‌های مسلحانه میان نیروهای ارتش و جنگ‌جویان گروه طالبان بوده است. وزارت دفاع ملی اعلام کرده که بیش از 70 جنگ‌جوی طالبان تنها شب گذشته در قندهار کشته شده‌اند.

طالبان در حالی از افزایش حمله‌های خود در سه ولایت هشدار می‌دهند که ریاست عمومی امنیت ملی کشور گفته است که طالبان برخلاف تعهدات خود در روند صلح، حمله‌های خود را در جریان دورۀ کاهش خشونت‌ها در یک سال گذشته 24 درصد افزایش داده‌اند.