داعش

هفت عضو رهبری گروه داعش در ننگرهار کشته شدند

neshananews

15 February 2021

ادارۀ محلی ولایت ننگرهار اعلام کرده است که هفت عضو رهبری گروه داعش در یک عملیات هدف‌مند نیروهای امنیت ملی در شهر جلال‌آباد کشته شده‌اند.

دفتر رسانه‌یی والی ننگرهار امروز (دوشنبه، 27 دلو) با نشر خبرنامه‌‌یی می‌نویسد که این اعضای ارشد گروه داعش شب گذشته در منطقۀ «غوچکو» از مربوطات ناحیۀ هفتم شهر جلال‌آباد کشته شده‌اند.

خبرنامه توضیح می‌دهد که این اعضای گروه داعش در جریان این عملیات با سپر قراردادن غیرنظامیان تلاش کردند از ساحه فرار کنند، اما نیروهای امنیت ملی بدون آسیب رساندن به غیرنظامیان، این افراد را به گلوله بسته‌اند. در این خبرنامه آمده است که یک مسوول حمله‌های انتحاری گروه داعش نیز در میان این کشته شده‌گان شامل است.

دفتر رسانه‌یی والی ننگرهار خاطرنشان می‌سازد که این اعضای ارشد گروه داعش پس از آن کشته شده‌اند که بنابر اطلاعات کشفی در نظر داشتند حمله‌های مرگ‌باری را در شهر جلال‌آباد راه‌اندازی کنند.

گفتنی است که ولایت شرقی ننگرهار مهم‌ترین مرکز فعالیت شاخۀ خراسان دولت اسلامی یا داعش در افغانستان به شمار می‌رود، اما در جریان دو سال پسین بیشتر جنگ‌جویان این گروه در این ولایت کشته و بازداشت شده‌اند.

باوجود این، بر اساس آخرین گزارش سازمان ملل متحد در مورد فعالیت داعش در افغانستان، خطر گسترش فعالیت این گروه تاکنون در کشور رفع نشده است.