خوست

والی و شهردار پیشین خوست به اتهام سوءاستفاده از صلاحیت وظیفه‌یی محاکمه شدند

neshananews

17 March 2021

دادستانی کل اعلام کرده است که حکیم خان حبیبی، والی پیشین و عبدالبصیر محمدزی، شهردار پیشین ولایت خوست به اتهام سوء‌استفاده از صلاحیت‌های وظیفه‌یی محاکمه شده‌اند.

دادستانی کل در خبرنامه‌یی می‌نویسد که این دو مقام پیشین ولایت خوست دیروز (سه‌شنبه، 26 حوت) از سوی دادگاه استیناف مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم سنگین فساد اداری محاکمه شده‌اند.

بر بنیاد این خبرنامه، این دو مقام پیشین ولایت خوست در زمان مأموریت‌شان در این ولایت، مأموران دروازۀ ورودی خوست را به اخاذی‌های غیرقانونی از راننده‌گان موترهای باربری مجبور ساخته‌اند.

بر اساس معلومات این نهاد، والی پیشین خوست بنابر نبود دلایل کافی بی‌گناه دانسته شده، اما شهردار پیشین این ولایت به سه ماه حبس محکوم شده است.

گفتنی است که دادگاه ابتدایی مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم سنگین فساد اداری این دو مقام پیشین ولایت خوست را به 12 و 14 سال حبس محکوم کرده بود.

در این اواخر شمار زیادی از مقام‌های ارشد پیشین حکومت به اتهام فساد مالی و اختلاس محاکمه و مجازات شده‌اند.هفتۀ گذشته شهردار‌ان ولایت‌های بلخ و هرات نیز به اتهام اختلاس و سوء‌استفادۀ مالی به ترتیب به یک سال و شش ماه و پنج سال زندان محکوم شدند.