عباس بصیر

وزارت تحصیلات عالی: درس‌های دانشگاه‌ها به شکل غیرحضوری ادامه می‌یابد

neshananews

22 November 2020

مسوولان وزارت تحصیلات عالی می‌گویند که پس از تعطیلی دانشگاه‌ها، درس‌های غیرحضوری و آنلاین در مرکزهای تحصیلی کشور ادامه خواهد داشت.

عباس بصیر، وزیر تحصیلات عالی امروز (یک‌شنبه، دوم قوس) در یک نشست خبری در کابل می‌گوید که درس‌های حضوری در همۀ دانشگاه‌ها و مرکزهای تحصیلی کشور از هشتم قوس متوقف خواهد شد. آقای بصیر می‌افزاید که پس از توقف درس‌های حضوری، برنامه‌های درسی دانشگاه‌ها و مرکزهای تحصیلی کشور به گونۀ غیرحضوری و آنلاین ادامه خواهد یافت.

وزیر تحصیلات عالی همچنان تأکید می‌ورزد که دانشگاه‌های دولتی و خصوصی کشور مکلف‌اند تا مواد درسی لازم را برای پیشبرد برنامه‌های آنلاین و غیرحضوری در اختیار دانش‌جویان قرار دهند.

عباس بصیر خاطرنشان می‌سازد که بر اساس زمان‌بندی این وزارت، درس‌های حضوری دانشگاه‌ها از پانزدهم ماه حوت سال جاری دوباره آغاز خواهد شد. او توضیح می‌دهد که درس‌های باقی‌ماندۀ سمستر خزانی امسال بین پانزدهم حوت امسال تا چهاردهم حمل سال آیندۀ خورشیدی تکمیل خواهد شد.

همچنان به گفتۀ وزیر تحصیلات عالی کشور، آزمون شانس اول و دوم این سمستر نیز به ترتیب بین پانزدهم حمل تا هفتم ثور سال 1400 خورشیدی و از دهم ثور تا نوزدهم ثور سال آیندۀ خورشیدی برگزار خواهد شد.

بر اساس این زمان‌بندی، درس‌های سمستر بهاری دانشگاه‌ها سر از بیستم ماه حمل سال آینده آغاز خواهد شد. گفتنی است که تصمیم به توقف پیش از وقت درس‌های حضوری دانشگاه‌ها و مکتب‌ها پس از اوج‌گیری دوبارۀ ویروس کرونا در کشور روی دست گرفته شده است.