وزارت خارجه

وزارت خارجه: حمله‌های راکتی پاکستان در کنر پذیرفتی نیست

neshananews

16 July 2020

وزارت امور خارجۀ کشور حمله‌های راکتی نظامیان پاکستانی بر بخش‌هایی از ولایت کنر را محکوم کرده است. مسوولان این وزارت می‌گویند که این حمله‌ها برای افغانستان پذیرفتنی نیست و از دولت پاکستان می‌خواهیم که از ادامۀ راکت‌پراکنی‌ها خودداری کند.

وزارت امور خارجۀ کشور ناوقت دیروز (چهارشنبه، 25 سرطان) با نشر اعلامیه‌یی گفته است که در نتیجۀ تلاش‌های دیپلماتیک، پاکستان پذیرفته است که این شلیک‌ها را متوقف خواهد کرد. در اعلامیۀ وزارت امور خارجه همچنان آمده است که این حمله‌ها و ایجاد تأسیسات «خودسرانه» در امتداد خط دیورند که می‌تواند منجر به ایجاد تنش بین دو کشور شود، برای افغانستان پذیرفتنی نیست.

وزارت خارجه در ضمن این که از دولت پاکستان می‌خواهد که از این گونه اقدام‌ها خودداری کند، خاطرنشان می‌سازد که افغانستان حاضر است در مورد موضوع‌های دوجانبه از طریق راه‌های دیپلماتیک گفت‌وگو کند.

این در حالی است که روز گذشته نظامیان پاکستان بر ولسوالی سرکانو و مرکز ولایت کنر حملات راکتی انجام دادند. عبدالغنی مصمم، سخنگوی والی کنر در مورد تلفات این حملات می‌گوید که در نتیجۀ این حملات پاکستان شش غیرنظامی کشته شده و یازده تن دیگر زخمی شده‌اند. آقای مصمم می‌افزاید که نظامیان کشور به این حمله‌های راکتی پاکستان پاسخ داده‌اند.