وزارت خارجه

وزارت خارجه: سفر هیأت طالبان به پاکستان در هماهنگی با دولت افغانستان صورت گرفته است

neshananews

16 December 2020

وزارت امور خارجۀ کشور اعلام کرده است که اسلام‌آباد نسبت به سفر ملابرادر، رییس دفتر سیاسی طالبان به پاکستان با دولت افغانستان هماهنگی کرده است.

این وزارت امروز (چهارشنبه، 26 قوس) در خبرنامه‌یی آورده است که عمران خان، نخست وزیر پاکستان در جریان سفرش به کابل در مورد سفر این هیأت طالبان به پاکستان با سران حکومت افغانستان هماهنگی و مشورت کرده است.

بر اساس این اعلامیه، سفر هیأت طالبان به پاکستان بخشی از تلاش‌ها برای تقویت روند صلح تلقی می‌شود و به پیشرفت در این روند منجر می‌شود. وزارت خارجه تصریح کرده است که دولت افغانستان از این سفر رییس دفتر سیاسی طالبان استقبال می‌کند.

خبرنامۀ وزارت خارجه همچنان خاطرنشان می‌سازد که کاهش فوری خشونت‌ها و برقراری صلح پایدار از طریق گفت‌وگوهای مستقیم صلح از توقع‌های عمدۀ مردم افغانستان در روند صلح است و این توقع‌ها با دولت پاکستان در میان گذاشته شده است.

این وزارت ابراز امیدواری می‌کند که سفر هیأت سیاسی طالبان به پاکستان در راستای کاهش خشونت‌ها و پیشرفت در روند صلح ثمربخش واقع شود.

گفتنی است که هیأتی از دفتر سیاسی طالبان در قطر به رهبری ملا عبدالغنی برادر، رییس دفتر سیاسی طالبان امروز به اسلام‌آباد سفر کرده است. وزارت خارجۀ پاکستان اعلام کرده است که این هیأت طالبان با عمران خان، نخست وزیر و شاه محمود قریشی، وزیر خارجۀ پاکستان دیدار می‌کند.