وزارت خارجه

وزارت خارجه: مسوولیت تشدید خشونت‌ها بر عهده طالبان است

neshananews

09 February 2021

وزارت امور خارجه در واکنش به کشته شدن یک کارمند این نهاد در پی انفجار ماین مقناطیسی در کابل می‌گوید که تشدید خشونت‌ها بر عهده طالبان است.

وزارت امور خارجه امروز (سه‌شنبه، 21 دلو) در خبرنامه‌یی آورده است که بامداد امروز موتر حامل کارمندان این وزارت در ساحۀ مکروریان کهنه از مربوطات حوزۀ نهم امنیتی شهر کابل هدف انفجار ماین مقناطیسی قرار گرفته است.

در خبرنامۀ این وزارت آمده است که در نتیجۀ این انفجار یک رانندۀ این نهاد جان باخته است. وزارت خارجه ضمن محکوم کردن این حمله از گروه طالبان می‌خواهد که خشونت‌ها را در کشور کاهش دهند و از انجام حمله‌های هدف‌مند در کشور دست بردارد.

وزارت امور خارجه هشدار می‌دهد، اگر طالبان حمله‌های خود را متوقف نکند، مسوولیت تشدید خشونت‌ها در کشور بر عهده این گروه و حامیان آن خواهد بود.

این در حالی است که اخیراً گفت‌وگوهای صلح میان هیأت‌های مذاکراتی دولت و گروه طالبان در قطر متوقف شده و خشونت‌ها در کشور نیز به شدت افزایش یافته است.

مسوولان نهادهای امنیتی کشور می‌گویند که طالبان برای آغاز حمله‌های بهاری خود آماده‌گی می‌گیرند و به همین دلیل نیروهای امنیتی و دفاعی کشور نیز برای پیش‌برد عملیات‌های دفاعی در فصل بهار آماده‌گی خواهند گرفت.