کارزار صلح

وزارت خارجه کارزار دیپلماتیکی را برای موفقیت روند صلح آغاز کرده است

neshananews

09 January 2021

مسوولان وزارت امور خارجۀ کشور می‌گوید که این وزارت یک کارزار دیپلماتیک را برای موفقیت روند صلح آغاز کرده است.

گران هیواد، سخنگوی وزارت امور خارجه امروز (شنبه، 20 جدی) در یک نوار تصویری می‌گوید که این کارزار به هدف موفقیت روند صلح و برقراری آتش‌بس در جریان دومین دور گفت‌وگوهای صلح میان هیأت‌های مذاکراتی دولت افغانستان و گروه طالبان به راه افتاده است.

آقای هیواد می‌افزاید که محمد حنیف اتمر، وزیر خارجۀ کشور در جریان این کارزار با وزیران خارجه و دیپلمات‌های ارشد کشورهایی که در روند صلح افغانستان دخیل هستند، گفت‌وگو می‌کند و این کشورها را به حمایت از روند صلح کشور ترغیب می‌کند.

به سخن آقای هیواد، ایالات متحدۀ امریکا، اتحادیۀ اروپا، سازمان ملل متحد و کشورهای همسایه در جریان این کارزار مهم‌ترین طرف‌های خارجی در روند صلح کشور دانسته می‌شوند و وزیر خارجۀ کشور با نماینده‌گان دیپلماتیک این کشورها گفت‌وگو می‌کند.

سخنگوی وزارت امور خارجۀ کشور علاوه می‌کند که تاکنون با وزیران خارجه و نماینده‌گان دیپلماتیک شش کشور در این پیوند گفت‌وگو صورت گرفته است.

این در حالی است که دور دوم گفت‌وگوهای صلح میان هیأت‌های مذاکراتی دولت افغانستان و گروه طالبان در قطر آغاز شده است. این دور گفت‌وگوها روی نهایی‌سازی آجندای مذاکرات مستقیم صلح متمرکز خواهد بود.