طارق-آرین

وزارت داخله به نشر عکس پولیس ملی در حملۀ طالبان توسط «بی‌بی‌سی» واکنش نشان داد

neshananews

19 December 2020

وزارت امور داخله از خبرگزاری «بی‌بی‌سی» می‌خواهد که در پیوند به استفاده از عکس پولیس ملی افغانستان در گزارشی پیرامون حملۀ موتربمب روز گذشتۀ طالبان در غزنی توضیح دهد.

سایت خبری «بی‌بی‌سی – پشتو» دیروز (جمعه، 28 قوس) در گزارشی پیرامون حملۀ موتربمب گروه طالبان در غزنی که 15 کودک در آن جان باخته و دست‌کم 20 تن دیگر زخم برداشته‌اند، تصویری از پولیس ملی افغانستان را منتشر کرده است. این اقدام واکنش وزارت امور داخلۀ کشور را به دنبال داشته است.

طارق آرین، سخنگوی وزارت امور داخله امروز (شنبه، 29 قوس) در برگۀ تویترش به این اقدام «بی‌بی‌سی» واکنش نشان داده است. آقای آرین می‌گوید «منطق استفاده از عکس پولیس در رابطه به رویداد غزنی چیست» او از خبرگزاری بی‌بی‌سی می‌خواهد که در این پیوند وضاحت دهد. به باور او، این حمله از سوی طالبان انجام شده و باید عکسی از خود رویداد و یا از گروه طالبان منتشر می‌شد.

پیش از این نیز نشر متن و تصویر نادرست توسط رسانه‌ها واکنش اداره‌های دولتی افغانستان را برانگیخته است. هفتۀ پیش انتشار متنی منسوب به محمد حنیف اتمر، وزیر خارجۀ کشور توسط روزنامۀ «آرمان ملی» واکنش وزارت امور خارجه را برانگیخت.