بند کمال خان 2

وزارت داخله: در دو سال گذشته 35 حملۀ تروریستی بالای بند کمال خان صورت گرفته است

neshananews

24 March 2021

وزارت امور داخله می‌گوید که در جریان دو سال گذشته دست‌کم 35 حملۀ تروریستی بالای بند کمال خان در ولایت جنوبی نیمروز صورت گرفته است.

طارق آرین، سخنگوی وزارت امور داخله امروز (چهارشنبه، چهارم حمل) در برگۀ تویترش نوشته است که در پی این حمله‌های تروریستی دست‌کم 39 تن از نیروهای امنیتی کشور کشته و یا زخمی شده‌اند.

آقای آرین می‌افزاید که همچنان 28 جنگ‌جوی وابسته به گروه طالبان در جریان دو سال گذشته هنگام حمله بالای بند کمال‌خان بازداشت شده‌اند.

سخنگوی وزارت امور داخله دربارۀ حمله‌هایی که از سوی نیروهای امنیتی خنثا شده‌اند نیز جزییات داده است. به بیان او، 98 حملۀ تروریستی در اطراف این بند از سوی نیروهای امنیتی در جریان این دو سال خنثا شده و چهار حلقه ماین که برای تخریب بند کمال‌جان جاسازی شده بود نیز از سوی نیروهای امنیتی کشور کشف شده است.

سخنگوی وزارت امور داخله طالبان را گروهی توصیف می‌کند که به دستور دشمنان افغانستان تأسیسات عامه را در کشور تخریب می‌کند. او در حالی از حمله‌های پی‌‌هم طالبان بالای بند کمال خان در جنوب کشور سخن‌ می‌گوید که امروز همزمان با گشایش این بند بزرگ آبی، طالبان یک پل بزرگی را در ولایت قندهار تخریب کرده‌اند.