تلفات ملکی

وزارت داخله: در دو هفتۀ گذشته 86 فرد ملکی در حمله‌های طالبان کشته شده‌اند

neshananews

14 October 2020

وزارت امور داخله اعلام کرده است که در جریان دو هفتۀ گذشته در نتیجۀ حمله‌های طالبان در نقاط مختلف کشور 86 فرد ملکی کشته شده و 165 تن دیگر زخمی شده‌اند.

طارق آرین، سخنگوی وزارت امور داخله امروز (چهارشنبه، 23 میزان) در برگۀ توییترش نوشته است که طالبان در جریان دو هفتۀ گذشته 575 حملۀ تهاجمی را در برابر نظامیان کشور و افراد ملکی انجام داده‌اند. در این میان شش حملۀ انتحاری نیز شامل است.

آقای آرین می‌افزاید که در پی این حمله‌های طالبان 86 فرد ملکی کشته شده و 165 تن دیگر زخمی شده‌اند. به گفتۀ او، بیشتر قربانیان این حمله‌ها را زنان و کودکان شکل می‌دهند.

سخنگوی وزارت امور داخله با اشاره به حمله‌های اخیر طالبان در هلمند می‌افزاید که در جریان این حمله‌ها دست‌کم چهار هزار خانواده از خانه‌های‌شان بی‌جا شده‌اند. به گفتۀ او، تأسیسات عامه و خانه‌های رهایشی باشنده‌گان شهر لشکرگاه نیز در این حمله‌ها به شدت آسیب دیده‌ است.

طالبان چهار روز پیش حمله‌های گسترده‌یی را بر شهر لشکرگاه، مرکز ولایت هلمند راه‌اندازی کردند.  این حمله، بزرگ‌ترین تحرک نظامی طالبان پس از امضای موافقت‌نامۀ این گروه با امریکا در ماه حوت پارسال تلقی می‌شود و انتقادهای جدی امریکا را در پی داشته است.