بازداشت

وزارت داخله در 24 ساعت گذشته ده قاچاق‌بر انسان و مواد مخدر را بازداشت کرده است

neshananews

16 September 2020

وزارت امور داخله اعلام کرده است که ده قاچاق‌بر انسان و مواد مخدر در ولایت‌های کابل، بغلان، هرات، ننگرهار و پروان بازداشت شده‌اند.

 وزارت امور داخله امروز (چهارشنبه، 26 سنبله) با نشر خبرنامه‌یی می‌گوید که این قاچاق‌بران انسان و مواد مخدر در جریان 24 ساعت گذشته با اجرای عملیات‌های جداگانه از سوی سوی نیروهای پولیس بازداشت شده‌اند.

در خبرنامه آمده است که هشت تن آنان در پیوند به قاچاق انسان در ولایت‌های کابل، بغلان و ننگرهار بازداشت شده‌اند. این افراد 240 هزار دالر امریکایی، ده میلیون افغانی و دو میلین و 400 هزار کلدار پاکستانی پول نقد به همراه داشته‌اند.

همچنان بر اساس خبرنامۀ وزارت امور داخله، دو قاچاق‌بر دیگر هنگام انتقال مواد مخدر و طلا در ولایت‌های پروان و هرات بازداشت شده‌اند.

افغانستان یکی از بزرگ‌ترین کشورهای تولید کنندۀ مواد مخدر در جهان است. همچنان ناامنی‌های گسترده در سطح کشور به ویژه در روستای این کشور، زمینه را برای قاچاق انسان انسان و قاچاق مواد مخدر فراهم کرده است.

قاچاق‌بران مواد مخدر بیشتر در هماهنگی با جنگ‌جویان طالبان که مواد مخدر یکی از مهم‌ترین منابع عایداتی‌شان به شمار می‌رود، فعالیت می‌کنند.