وزارت-داخله؛-در-قراردادهای-این-وزارت-فساد-وجود-دارد-

وزارت داخله: شش تن از عاملان تجاوز جنسی بر دو زن در کاپیسا بازداشت شدند

neshananews

28 September 2020

وزارت امور داخله اعلام کرده است که شش تن از عاملان تجاوز جنسی بر دو زن در ولایت کاپیسا بازداشت شده‌اند.

این وزارت امروز (دوشنبه، هفتم میزان) با نشر خبرنامه‎یی می‌گوید که این شش نفر در جریان یک عملیات اوپراتیفی پولیس از مربوطات ولسوالی حصۀ دوم کوهستان در ولایت کاپیسا بازداشت شده‌اند. در خبرنامۀ وزارت امور داخله آمده است که یکی از این افراد پس از مواجهه با سربازان پولیس قصد فرار را داشت، اما در نتیجۀ شلیک گلوله از سوی سربازان پولیس زخمی شده است.

بر اساس معلومات وزارت امور داخله، این شش متهم جمعه‌شب (چهارم میزان) بر دو خانم جوان در ولسوالی حصۀ دوم ولایت کاپیسا تجاوز جنسی کرده‌اند. هرچند گزارش‌های اولیه حاکی از آن است که عاملان این رویداد افراد مسلح وابسته به یک عضو مجلس نماینده‌گان هستند، اما خبرنامۀ وزارت امور داخله در این مورد اشاره‌یی نداشته است.

مسوولان وزارت امور داخله می‌گویند که تحقیقات در پیوند به این قضیه تاکنون تکمیل نشده است. گفتنی است که چندین رویداد تکان‌دهندۀ تجاوز جنسی در هفته‌های پسین در کشور به وقوع پیوسته است. حدود دو هفته پیش گروهی از افراد به شمول کارمندان پولیس بر یک کودک 13 ساله در ولایت قندهار تجاوز جنسی کردند که سرانجام به مرگ این کودک خردسال انجامید. پولیس ولایت قندهار گزارش داده است که دو روز پیش عاملان این رویداد بازداشت شده‌اند.