وزارت دفاع ملی

وزارت دفاع: افراد وابسته به علی‌پور یک چرخ‌بال ارتش را سقوط داده‌اند

neshananews

20 March 2021

مسوولان مطبوعاتی وزارت دفاع ملی می‌گویند که یک چرخ‌بال ارتش در ولایت میدان‌وردک از سوی افراد وابسته به عبدالغنی علی‌پور سقوط داده شده است.

فواد امان، معاون سخنگوی وزارت دفاع ملی امروز (شنبه، 30 حوت) در برگۀ تویترش نوشته است که بررسی‌های این وزارت، اسناد و مدارک برجای مانده از این رویداد نشان می‌دهد که افراد وابسته به علی‌پور بالای این چرخ‌بال تیراندازی کرده‌اند.

آقای امان سقوط این چرخ‌بال توسط افراد وابسته به علی‌پور، فرماندهی نیروهای خیزش مردمی را یک اقدام «تروریستی» عنوان می‌کند و هشدار می‌دهد که نیروهای ارتش عاملان این رویداد را مجازات خواهند کرد.

گفتنی است که سه روز پیش یک چرخ‌بال ارتش در ولسوالی‌های حصۀ اول بهسود ولایت میدان وردک سقوط کرد. در نتیجۀ این رویداد دست‌کم نُه تن به شمول پنج سرباز ارتش و چهار خدمۀ این چرخ‌بال جان باختند.

عبدالغنی علی‌پور، فرمانده نیروهای خیزش مردمی در بهسود در یک گفت‌وگوی ویژه با سایت انترنیتی «هزاره ورلد» تأیید کرده است که این چرخ‌بال توسط افراد وابسته به او هدف قرار گرفته و سقوط کرده است.

آقای علی‌پور مدعی شده است که این چرخ‌بال ارتش هنگامی که سرگرم بمباران مواضع افراد او بوده، هدف شلیک گلوله قرار گرفته است. وزارت دفاع ملی اما در مورد مأموریت این چرخ‌بال ارتش در ولایت میدان وردک چیزی نگفته است.