نیروهای امنیتی

وزارت دفاع: حمله‌های طالبان در ولسوالی‌های دند و ژیری قندهار عقب زده شده است

neshananews

29 November 2020

وزارت دفاع ملی می‌گوید که نیروهای امنیتی و دفاعی کشور حمله‌های طالبان بر ولسوالی‌های دند و ژیری این ولایت را عقب زده و تلفات گسترده‌یی به جنگ‌جویان این گروه وارد کرده‌اند.

این وزارت امروز (یک‌شنبه، نهم قوس) در خبرنامه‌یی آورده است که طالبان شب گذشته بر قرارگاه‌های نیروهای امنیتی و دفاعی کشور در ولسوالی‌های دند و ژیری این ولایت حمله‌ کردند. خبرنامه می‌افزاید که در واکنش به این حمله‌ها، نیروهای امنیتی و دفاعی کشور وارد اقدام شده و تلفات گسترده‌یی به جنگ‌جویان این گروه وارد کرده‌اند.

بر اساس این خبرنامه، در پی حمله‌های دفاعی نیروهای ارتش ملی ضمن دفع حمله‌های تهاجمی طالبان 40 جنگ‌جوی این گروه کشته شده و 38 تن دیگر آنان زخم برداشته‌اند.

خبرنامۀ وزارت دفاع ملی همچنان خاطرنشان می‌سازد که مقدار زیاد از سلاح و جنگ‌افزارهای طالبان در جریان این حمله‌ها تخریب شده است. طالبان اما تاکنون در این باره اظهار نظری نکرده‌اند.

گفتنی است که از حدود دو ماه به این‌سو درگیری‌های مسلحانه میان جنگ‌جویان گروه طالبان و نظامیان کشور در ولایت قندهار شدت گرفته است. این درگیری‌ها باوجود تعهدات طالبان مبنی بر کاهش خشونت‌ها، شدت گرفته است.