سرباز ارتش

وزارت دفاع: محاصرۀ سربازان ارتش در میدان‌وردک شکسته شده است

neshananews

19 October 2020

وزارت دفاع ملی اعلام کرده است که محاصرۀ سربازان ارتش در ولسوالی جلریز ولایت میدان‌وردک شکسته شده و این ولسوالی اکنون زیر حاکمیت ارتش قرار دارد.

وزارت دفاع ملی بامداد امروز (دوشنبه، 28 میزان) با نشر خبرنامه‌یی می‌گوید که نیروهای کماندوی ارتش شب گذشته یک عملیات نظامی را در ولسوالی جلریز ولایت میدان وردک انجام داده‌اند که به شکستن حلقۀ محاصرۀ برخی از سربازان ارتش منجر شده است.

روزهای پیش شماری از سربازان ارتش مستقر در یک قرارگاه موسوم به «کوتۀ عشرو» با نشر یک نوار تصویری در شبکه‌های اجتماعی مدعی شدند که آنان از چند روز به این‌سو در محاصرۀ طالبان قرار دارند. آنان همچنان از رییس جمهور خواستار کمک شدند.

با این حال، وزارت دفاع ملی در خبرنامۀ امروزی تأکید می‌کند که محاصرۀ این سربازان شکسته شده و به مشکلات آنان رسیده‌گی شده است. افزون بر این، وزارت دفاع ملی خاطرنشان می‌سازد که تهدید طالبان در ولسوالی جلریز ولایت میدان وردک نیز به گونۀ کامل برطرف شده است.

بر اساس معلومات وزارت دفاع ملی در جریان این عملیات نظامی ده‌ها جنگ‌جوی طالبان کشته و یا زخمی شده‌اند.

جلریز در ولایت میدان وردک از ناامن‌ترین ولسوالی‌های کشور تلقی می‌شود. جنگ‌جویان گروه طالبان به گونۀ گسترده در این ولسوالی حضور دارند و در مواردی برای مسافران در مسیر راه مزاحمت می‌کنند.