هلمند

وزارت دفاع: والی نام‌نهاد طالبان برای هلمند زخمی شده است

neshananews

07 November 2020

وزارت دفاع ملی می‌گوید که محب‌الله مشهور به صداقت، والی نام‌نهاد گروه طالبان برای هلمند در یک حملۀ هوایی ارتش در ولسوالی نادعلی این ولایت زخمی شده است.

وزارت دفاع ملی امروز (شنبه، هفدهم عقرب) با نشر خبرنامه‌یی می‌گوید که شمار زیادی از جنگ‌جویان طالبان به شمول اعضای ارشد این گروه در ولسوالی نادعلی ولایت هلمند هدف یک حملۀ هوایی نیروهای ارتش قرار گرفته‌اند.

خبرنامۀ این وزارت می‌افزاید که در این حملۀ هوایی ارتش ده جنگ‌جوی گروه طالبان به شمول مسوول استخبارات این گروه برای ولسوالی نادعلی ولایت هلمند کشته شده و محب‌الله مشهور به صداقت، والی نام‌نهاد طالبان برای ولایت هلمند نیز زخمی شده است.

وزارت دفاع ملی خاطرنشان می‌سازد که این اعضای ارشد طالبان هنگامی هدف حملۀ هوایی ارتش قرار گرفته‌اند که در حال راه‌اندازی یک حملۀ تهاجمی بر نیروهای ارتش در ولسوالی نادعلی ولایت هلمند بودند.

این در حالی است که از نیمه‌های ماه میزان به این‌سو طالبان حمله‌های تهاجمی را بر ولایت هلمند افزایش داده‌اند. پس از تشدید این حمله‌ها بیش 40 هزار باشندۀ شهر لشکرگاه، مرکز این ولایت از مناطق‌شان بی‌جا شده‌اند. در هفته‌های اخیر نیروهای امنیتی و دفاعی کشور سرگرم پاک‌سازی ولسوالی‌های این ولایت از وجود طالبان هستند.