نیروهای-ویژه-ارتش-1

وزارت دفاع: یک انبار جنگ‌افزارها و یک قرارگاه علی‌پور در بهسود تخریب شد

neshananews

22 March 2021

وزارت دفاع ملی اعلام کرده است که یک انبار جنگ‌افزارها و یک قرارگاه افراد وابسته به عبدالغنی علی‌پور در ولایت میدان‌وردک کشف و تخریب شده است.

این وزارت امروز (دوشنبه، دوم حمل) با نشر خبرنامه‌یی می‌گوید که این اقدام‌ها در ادامۀ عملیات نیروهای ارتش در ولسوالی حصۀ اول بهسود ولایت میدان‌وردک صورت گرفته است.

در خبرنامۀ وزارت دفاع ملی آمده است که چندین محل اخاذی افراد وابسته به عبدالغنی علی‌پور نیز در جریان این عملیات تخریب شده است.

عملیات نیروهای ارتش به هدف بازداشت عبدالغنی علی‌پور، فرمانده نیروهای خیزش مردمی در ولسوالی حصۀ اول بهسود ولایت میدان‌وردک راه‌اندازی شده، دو روز پیش آغاز شده است. بر اساس معلومات وزارت دفاع ملی، از آغاز این عملیات تاکنون دست‌کم دوازده تن از افراد وابسته به علی‌پور در درگیری با نیروهای ارتش ملی کشته شده‌اند.

این عملیات نظامی پس از آن آغاز شده است که پنج روز پیش افراد وابسته به آقای علی‌پور یک چرخ‌بال ارتش را در ولسوالی بهسود ولایت میدان‌وردک سقوط دادند. در نتیجۀ این رویداد دست‌کم نُه منسوب نیروهای ارتش جان باختند.

شماری از چهره‌های سیاسی، اعضای مجلس نماینده‌گان و فعالان شبکه‌های اجتماعی با راه‌اندازی عملیات نظامی برای بازداشت عبدالغنی علی‌پور مخالفت‌اند. به باور آنان، عملیات نظامی در بهسود بر غیرنظامیان تلفات وارد خواهد کرد و به بحران امنیتی در کشور منجر خواهد شد.