قطعه کماندو

وزارت دفاع نیروهای قطعۀ کماندو را در میدان وردک مستقر کرد

neshananews

26 September 2020

وزارت دفاع ملی اعلام کرده است که نیروهای تازه‌نفس قطعۀ کماندو پس از افزایش تهدیدات طالبان در ولایت میدان وردک مستقر شده‌اند.

این وزارت بامداد امروز (شنبه، پنجم میزان) با نشر یک نوار تصویری که حضور نیروهای قطعۀ کماندو را در میدان وردک نشان می‌دهد، می‌گوید که این نیروها به منظور دفع تهدیدهای طالبان در این ولایت مستقر شده‌اند.

بر اساس معلومات وزارت دفاع ملی کشور، کمربندهای امنیتی در میدان شهر، مرکز این ولایت تقویت شده و در شماری از ولسوالی‌های این ولایت پوسته‌های جدید ارتش افراز شده‌اند.

این همه در حالی است که مسوولان محلی در ولایت میدان وردک به تازه‌گی از حمله‌های احتمالی گستردۀ طالبان بر بخش‌های مختلف این ولایت ابراز نگرانی کرده‌اند.

شریف‌الله هوتک، عضو شورای ولایتی میدان وردک در گفت‌وگو با رسانه‌ها مدعی شده است که طالبان از چند روز به این‌سو در اطراف میدان شهر تجمع کرده‌اند و قصد دارند یک حملۀ بزرگ تهاجمی را در این شهر راه‌اندازی کنند.

میدان وردک در همسایه‌گی کابل واقع شده است و گلوگاه ورود به شهر کابل تلقی می‌شود. این ولایت همچنان از ولایت‌های ناامن کشور شمرده‌ می‌شود. طالبان در بخش‌هایی از این ولایت حضور گسترده دارند.