نیروهای امنیتی

وزارت دفاع: 16 عضو شبکۀ القاعده و 14 جنگ‌جوی طالبان در کاپیسا کشته شدند

neshananews

01 March 2021

وزارت دفاع ملی اعلام کرده است که شانزده عضو شبکۀ القاعده و چهارده جنگ‌جوی گروه طالبان در یک عملیات مشترک تصفیه‌یی نیروهای امنیتی و دفاعی کشور در ولایت کاپیسا کشته شده‌اند.

وزارت دفاع ملی امروز (دوشنبه، یازدهم حوت) با نشر خبرنامه‌یی می‌نویسد که این افراد دیروز در ساحۀ «درۀ افغانیه» از مربوطات ولسوالی نجراب ولایت کاپیسا کشته شده‌اند.

خبرنامۀ وزارت دفاع ملی می‌افزاید که بیشتر این اعضای شبکۀ القاعده شهروندان پاکستانی هستند و با طالبان همکاری نزدیک داشتند. بر اساس این خبرنامه، شش جنگ‌جوی دیگر طالبان نیز در جریان این عملیات زخمی شده‌اند.

وزارت دفاع ملی خاطرنشان می‌سازد که روستاهای حاجیان، خلیفه‌گان، ذاکرخیل کوچک، بداخیل و درۀ افغانیه در جریان این عملیات تصفیه‌یی از وجود طالبان پاک‌سازی شده است. بر اساس معلومات این وزارت، عملیات تصفیه‌یی در ولایت کاپیسا همچنان ادامه خواهد یافت.

طالبان اما تاکنون در این باره اظهار نظری نکرده‌اند.

این در حالی است که پیش از این ده‌ها عضو شبکۀ القاعده در ولایت‌های هلمند و غزنی در درگیری با نیروهای ارتش ملی کشته شده‌اند. طالبان در موافقت‌نامۀ دوحه که از امضای آن یک‌سال می‌گذرد، متعهد شده‌اند که روابط خود را با شبکۀ القاعده قطع خواهد کرد.