وزارت دفاع ملی

وزارت دفاع: 3 فرمانده طالبان در بدخشان و نیمروز کشته شده و دو فرمانده این گروه در غزنی و سرپل زخمی شده‌اند

neshananews

25 January 2021

وزارت دفاع ملی اعلام کرده است که سه فرمانده محلی گروه طالبان در درگیری با نیروهای ارتش ملی در بدخشان و نیمروز کشته شده و دو فرمانده دیگر این گروه در ولایت‌های غزنی و سرپل زخمی شده‌اند.

این وزارت امروز (دوشنبه، ششم دلو) در خبرنامه‌های جداگانه می‌گوید که پنج جنگ‌جوی طالبان به شمول دو فرمانده محلی این گروه دیروز در مسیر شاهراه نمبر9 ولسوالی خاشرود ولایت نیمروز پس از درگیری با نیروهای ارتش ملی کشته شده‌اند.

این وزارت در خبرنامۀ دیگری از کشته شدن یک فرمانده محلی طالبان به نام مولوی نعمت مشهور به «دیوانه» در ساحۀ «سنگ‌اجرک» از مربوطات ولسوالی یاوان ولایت بدخشان خبر می‌دهد. در خبرنامۀ این وزارت آمده است که علاوه بر این فرمانده طالبان، 13 جنگ‌جوی این گروه روز گذشته در یک حملۀ هوایی ارتش کشته شده‌اند.

بر اساس معلومات این وزارت، در گیری‌های مشابه بین نیروهای ارتش ملی و طالبان در ولایت‌های سرپل و غزنی صورت گرفته است. در خبرنامۀ این وزارت آمده است که در جریان یک درگیری که روز گذشته در ساحۀ چوک «زردآلو» از مربوطات ولسوالی قره‌باغ ولایت غزنی صورت گرفت، افزون بر کشته شدن 13 جنگ‌جوی طالبان، 9 جنگ‌جوی دیگر این گروه به شمول یک سرگروه آنان زخم برداشته‌اند.

در همین حال، این وزارت از کشته شدن یک فرمانده قطعۀ سرخ طالبان به نام مولوی نبی مشهور به معاویه در مربوطات ولسوالی سوزمه‌قلعۀ ولایت سرپل خبر می‌دهد.

وزارت دفاع ملی خاطرنشان می‌سازد که این فرماندهان محلی طالبان پس از راه‌اندازی حمله‌های تهاجمی بر قرارگاه‌های نیروهای ارتش ملی از سوی این نیروها هدف قرار گرفته‌اند.

گروه طالبان تاکنون در این باره چیزی نگفته‌ است. درگیری در ولایت‌های نامبرده در حالی میان نیروهای ارتش ملی و طالبان ادامه دارد که دومین دور گفت‌وگوهای صلح میان هیأت‌های مذاکراتی دولت افغانستان و گروه طالبان در قطر ادامه دارد.