نیروهای امنیتی

وزارت دفاع: 31 جنگ‌جوی طالبان در قندهار کشته شدند

neshananews

19 December 2020

وزارت دفاع ملی اعلام کرده است که در پی درگیری‌های مسلحانه میان نیروهای ارتش و طالبان در ولایت قندهار 31 جنگ‌جوی طالبان کشته شده‌اند.

وزارت دفاع ملی امروز (شنبه، 29 قوس) در خبرنامه‌یی آورده است که این جنگ‌جویان گروه طالبان شام دیروز پس از حمله بر قرارگاه‌های ارتش در روستای «پشمول» از مربوطات ولسوالی ژیری این ولایت کشته شده‌اند. خبرنامه می‌افزاید که نیروهای ارتش ملی در واکنش به این حملۀ تهاجمی طالبان یک عملیات تلافی‌جویانه‌یی را به راه انداخته‌اند.

افزون بر کشته شدن 31 جنگ‌جوی طالبان، ده تن دیگر آنان نیز زخمی شده‌اند. وزارت دفاع ملی خاطرنشان می‌سازد که حملۀ دفاعی ارتش در چوکات عملیات‌های «دفاع فعال» صورت گرفته است.

گفتنی است که همزمان با امضای موافقت‌نامۀ صلح میان امریکا و طالبان در دهم حوت سال گذشته در قطر، ارتش ملی کشور حمله‌های تهاجمی بالای طالبان را متوقف کرد. نیروهای ارتش نخست رویکرد دفاعی و سپس دفاع فعال را اختیار کردند.

از سوی دیگر اما گروه طالبان پیوسته حمله‌های‌شان را افزایش داده‌اند. از حدود سه ماه به این‌سو، حمله‌های تهاجمی این گروه در ولایت‌های جنوبی از جمله، ارزگان، هلمند و قندهار به شدت افزایش یافته است.