جنگ و گرونا

وزارت دفاع: 33 جنگ‌جوی طالبان در هرات و قندهار کشته شدند

neshananews

01 March 2021

وزارت دفاع ملی اعلام کرده است که دست‌کم 33 جنگ‌جوی گروه طالبان در درگیری با نیروهای ارتش ملی در ولایت‌های قندهار و هرات کشته شده‌اند.

وزارت دفاع ملی امروز (دوشنبه، یازدهم حوت) در خبرنامه‌یی می‌نویسد که هژده جنگ‌جوی طالبان در جریان یک عملیات تصفیه‌یی نیروهای ارتش ملی در مربوطات ولسوالی پشتون‌زرغون ولایت هرات کشته شده‌اند.

خبرنامه می‌افزاید که مساحت زیادی از این ولسوالی نیز در جریان این عملیات از وجود جنگ‌جویان گروه طالبان پاک‌سازی شده است. وزارت دفاع ملی در این خبرنامه خاطرنشان می‌سازد که پانزده جنگ‌جوی دیگر طالبان دیروز در روستاهای «ناگهان» و«سمیع قلاچه» از مربوطات ولسوالی ارغنداب ولایت قندهار کشته شده‌اند.

بر اساس خبرنامۀ وزارت دفاع، این جنگ‌جویان گروه طالبان هنگام حمله بالای قرارگاه‌های نیروهای ارتش ملی حمله‌ کنند، هدف حملۀ نیروهای هوایی کشور قرار گرفته‌اند. بر اساس معلومات این وزارت، چهارده جنگ‌جوی دیگر این گروه نیز در جریان این حمله‌ها زخم شده‌اند.

طالبان تاکنون در این باره اظهار نظری نکرده‌اند.

قابل ذکر است که درگیری مسلحانه میان نیروهای ارتش و جنگ‌جویان گروه طالبان در ولسوالی ارغنداب ولایت قندهار از پنج ماه به این‌سو ادامه دارد. وزیر امور داخلۀ کشور به تازه‌گی مدعی شده است که جنگ‌جویان گروه طالبان در این ولسوالی در محاصرۀ نسبی قرار گرفته‌اند.